İzmir Lokma
  • Telefon: 0545 342 09 88

İzmir Aşure Dağıtımı

İzmir Aşure Dağıtımı

İzmir Aşure Dağıtımı

İzmir aşure dağıtımı hizmeti almak istediğinizde şef Ufuk usta ve ekibi istediğiniz ev, cami, mahalle, cadde, sokak, iş yeri önünde sıcak sıcak aşure dağıtımı yapmaktadır.

Aşure, büyük kıtlık sonrası var olan baklagiller, sebzeler, meyveler ne varsa bu malzemeden yemek yapılarak hep birlikte paylaşarak tüketilmesidir.

Aşure Günü

Toplumsal inanışlara göre, aşure günü, Hazreti Nuh Peygamberin gemisi büyük tufandan sonra nihayet karaya oturduğu gün aşure günüdür.

Aşure gününe yüklenen başka anlamlarda vardır. Hazreti Adem’in tövbesinin aşure günü kabul edildiğine inanılır.

Hazreti Yakup oğlu Yusuf’a yine aşure günü kavuştuğuna dair inanç vardır. Diğer yandan hazreti İbrahim ateşten aşure günü kurtulmuştur.

Hazreti Musa Firavun zulmünden aşure günü kurtulduğu düşünülür.

Aşure Yapımı Hizmeti Veriyoruz

Aşure günü hayır sever yurttaşlar veya kurumlar hayırlarına, yüz, iki yüz, üç yüz, beş yüz veya bin kişilik aşure yaptırmak ve misafirlerine dağıttırmak hizmeti almak isterler.

Biz Ufuk usta ve ekibi olarak aşure yapımı hizmeti veriyoruz. Biz kaç yüz kişilik aşure istediğinizi önceden bildiriyorsunuz. Biz malzememizi sağlık bakanlığı onaylı ürünlerden temin ediyoruz. Aşuremizi hazırlıyoruz. Sizin belirlediğiniz mekanda misafirlerinize aşure dağıtımını yapıyoruz.

Aşure Fiyatı

Aşure içinde bulgurdan, nohuta, kuru fasulyeye, nara kadar için de onlarca çeşit malzemeyi barındıran bir tatlı türüdür.

Aşure fiyatını belirleyen iki temel husus vardır.

  1. Birincisi aşure için seçeceğiniz malzemelerdir.
  2. İkincisi ise, kaç kişilik aşure istediğiniz olacaktır.

Bu iki durum belirsiz olduğundan siz aşure fiyatı almak istediğinizde bize ulaşmanız, aşure içinde olacak malzemeyi ve kaç kişilik aşure olacağını söylemeniz gerekmektedir. Bu bilgilerden sonra biz size aşure fiyatını teklif olarak bilgilendireceğiz.

Aşure Dağıtımı Dikkat Uyarılar

Sadece kazanç olarak bakan kimi korsan firmalar bozuk meyve ve sebzelerden ucuz olsun diye aşure yaparak bol şeker katarak aşure diye misafirlerinize sunmaktadırlar.

Şekeri de şeker değil yapay tatlandırıcı olduğundan tamamen kanserojen maddedir. Lütfen bunlara karşı dikkatli olunuz. Aşure adı altında bozuk malzemeden ve tatlandırıcıdan yapılmış kanserojen maddeyi aşure diye misafirlerinize sunmayınız. Buna müsaade etmeyiniz. Misafirlerinizin sağlığını koruyunuz.

Ayrıca diğer hizmetimiz olan lokma ya dair bilgilere de İzmir lokmacı sayfasından erişim sağlayabilirsiniz.

İzmir Aşure Dağıtımı
İzmir Aşure Dağıtımı