İzmir Lokma
 • Telefon: 0545 342 09 88

Lokmacı

Lokmacı

Lokmacı

Lokmacı gelenek ve göreneklerimize uygun şekilde lokmasını yapana denir. Kullandığı malzemelerin sağlıklı oluşu, yaptığı lokmanın kıvamı ve elinin lezzeti ile farkını ortaya çıkarana verilen bir unvandır.

Lokmacı, bu işi kendine meslek edinmiş olup ve mesleğinin gereklerini bilen kişidir. Kendini bu işe adamış hatta bu mutfağında pişmiş ve yıllarını bu işe vermiş kişilere lokmacı denir. Herkese lokmacı denmez. Zaten lokmacıyı lokmacı yapan lokmasını yiyenlerdir.

Birçok insana yaptığı lokmanın hakkını veren, ağırlamasını da sunum yapmasını da bilendir lokmacı. Kaç kişilik yapacak ise ona göre ayarını ve kıvamını tutturandır. Lokma yapmanın amacını bilen ve ona göre sunum yapandır.

Ucuz Lokmacı

Ucuz lokmacı firmamız lokma organizasyonu ve hizmeti vermektedir. Kültürümüzün özünde vardır bir şeyleri paylaşmak. Bu bazen maddi olur bazen manevi olur. Her zaman birbirimizi kollama ve destek olma halindeyiz. Gülerken de yan yanayız ağlarken de yan yanayız. Acımızı da sevincimizi de beraber yaşıyoruz.

Peki acımızı ve sevincimizi nasıl paylaşıyoruz? Birbirimize ikramlar yaparak paylaşıyoruz. Lokmalarımızı bazen bir düğün için dökerken bazen de bir cenaze için dökeriz. Bütün bunları hayrına yaparız. Ucuz lokmacı firmamız acınızı, sevincinizi, dualarınızı ve keyiflerinizi paylaşmak adına lokmalarını döker.

Lokmanın yapılış amaçları farklıdır bu nedenle ona göre sunum yapmak gerekir. Keyif için, iş yeri açılışı için, ölünün ardından, düğün için, sevinçli bir haber için, kaza bela için ve daha pek çok şey için lokma dökülür.

Önemli olan ise lokmacı ustaların amacına ve usulüne uygun lokmalarını yapmasıdır. Lokmacı ustalarımız lokmaların amaçlarına göre lokmalarını döker ve sunar. Lokmayı yedirenin yiyenden daha fazla mutlu olduğu ve keyif aldığı kıymetli bir şeydir lokma.

Usta Lokmacı

Usta lokmacı bilgilendirme ve dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sıralıyoruz;

 1. Eğer bir lokma firmasından hizmet almayı düşünüyorsanız hizmet almak istediğiniz firmayı detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Araştırmanızı daha önce o firmalardan hizmet almış kişiler üzerinden de yapabilirsiniz.
 2. İzmir lokmacı bilgilendirme için önemli hususlardan biri de kullanılan malzemelerin kalitesidir. Sağlıksız ürünler ile lokma yapmak insanların hayatını tehlikeye atmaktadır. Denetime açık ve şeffaf bir çalışma ortamı sağlayan firmalardan hizmet almalısınız.
 3. Hizmet alınan firmanın yasal olması önemlidir. Yasal olmayan firmalar bir problem karşısında sorumluluk almamaktadır. Sorumluluklarını üstlenmeyen bir firma ile zaten yan yana gelmeniz sizi zora sokmaktadır. Bunun yanı sıra yasal zeminde hiçbir dayanağınız olmayacak.
 4. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet veren firmalar lokmamı yapar, dağıtırım ve paramı alırım derdinde olmamalıdır. Profesyonel firmaların amacı gönüllere seslenerek yüzleri mutlu etmektir. Böylece hayır duası almaktır. Ayrıca her türlü sorumluluğu alan firmalar profesyoneldir. Bu yüzden asıl amacı para olan firmalara dikkat etmelisiniz ve amacınıza uygun olan firmaları tercih etmelisiniz.

İzmir lokmacı bilgilendirme yukarda bahsetmiş olduğumuz gibidir. Gözünüze ve gönlünüze hitap edecek olan lokma firmaları ile çalışmalısınız.

Lokmacılara Dair Uyarı

Kendini lokma makinesinin başında bulan herkes kendini lokmacı sanmaktadır. Oysa lokmacı olmanın o kadar kolay bir şey olmadığını bilmeyenler kendine lokmacı der.

Asıl lokmacılar kendilerine isim takmazlar ona unvanını lokmasını yiyenler verir. Lokmacıları usta yapan lokmasını yiyenlerdir. Peki lokmacılar nasıl olmalıdır? Lokmacılara nasıl güvenebilirsiniz? Lokmacılara dair uyarıları aşağıda sizin için listeliyoruz;

 1. Lokmacı firması yasal olmalıdır.
 2. Lokmacı firması usule ve amaca uygun hizmet vermelidir.
 3. Profesyonel ve nitelikli çalışanlar ile hizmet vermelidir.
 4. Lokmacılara dair uyarı önemlilerden biri de lokma yapmak için kullanılan malzemelerin tanınmış ve kendini ispatlamış markaların ürünlerinden seçilmelidir. Ayrıca sağlık bakanlığı onayı olmayan ürünler kullanılmamalıdır.
 5. Temiz ve hijyenik bir ortamda hizmet verilmelidir. Sağlık koşullarına uygun bir ortamda çalışılmalıdır.
 6. Lokma firmasında çalışan kişilerin günü birlik çalışan kişilerden olmaması lazımdır. Firma bünyesinde güvenceli ve maaşlı çalışması gerekir.
 7. Firmanın denetime açık ve şeffaf çalışması önemlidir. Güven vermeyen firmalar ile çalışmamalısınız.

Lokmacılara dair uyarı yukarda belirtmiş olduğumuz gibidir. Kaliteli ve nitelikli bir hizmet yukarda belirtilen şekilde olmalıdır.

Eğer lokma hizmeti alacağınız firmada yukarda bahsettiğimiz uyarılardan biri dahi eksikse sakın o firmalardan hizmet almayınız.

Hüner Lokmacı Farkı

Hüner lokma yıllarını bu işe adamış bir lokma firmasıdır. Yılların getirmiş olduğu deneyim ve emek ile kaliteli hizmetin adresi olmaktayız. Hüner lokmacı farkı döktüğü lokmaların tadından ortaya çıkmaktadır.

Ustalarımız bu işin erbabı ve profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Lokmalarımızın lezzeti yılların emeğinden gelmektedir. Yedikçe yiyesi gelenler tabak tabak lokma yemenin keyfinden gelmektedir.

Hüner İzmir lokmacı farkı hizmet verdiği insanların yüzlerindeki gülümsemeyi oluşturmaktan gelmektedir. Yaptığımız iş ruhani bir iştir.

Hayra lokma dökmek, kalpleri mutlu etmek, hayır duası almak ve 'Allah kabul etsin' sözü için yapılan bir iştir. Firmamız yaptığı işin farkında olduğu için pek çok firmadan farklı bir yerdedir.

Ayrıca Hüner lokma farkı korsan firmaların aksine yasal oluşundan, kullandığı malzemelerin sağlıklı oluşundan, profesyonel oluşundan, dürüst ve doğru oluşundan, güvenilir oluşundan, amaca ve hizmete uygun oluşundan gelmektedir.

Lokmacı
Lokmacı